KONTAKTY
 • PREDUKA

  Léčí se Vaši příbuzní či blízcí s psychózou? Potřebujete informace o této nemoci? Zajímají Vás žádoucí i nežádoucí účinky léků? Přejete si vědět proč a jak psychózy vznikají? Ptáte se, jak můžete pomoct ovlivnit průběh onemocnění? Pak je PREDUKA určena právě Vám.

  Co je to PREDUKA?

  Preduka je jednodenní pětihodinový edukační program pro rodiny a blízké pacientů s psychotickým onemocněním.

  Komu je PREDUKA určena?

  Účastnit se mohou příbuzní či blízcí pacientů s psychotickým onemocněním.

  V čem PREDUKA spočívá?

  Program vede psychiatr, psycholog a zdravotní sestra. Pro zajištění názornosti je výklad doprovázený promítáním. Zájemci o program se mohou předem podívat na brožury PREDUKA, které najdou na www.psychosy.cz, v kapitole Informace o psychózách. Témata jsou zpracována ve třech okruzích: obecné informace o psychotickém onemocnění, informace a rady pro příbuzné a informace o programu prevence relapsu psychotického onemocnění ITAREPS.

  Jak se na PREDUKU připravit předem?

  Je vhodné vytisknout si materiály PREDUKA (www.psychosy.cz, kapitola Informace o psychózách) předem, poslouží jako poznámkový blok. Jelikož jsou mezi jednotlivými přednáškami pouze krátké pauzy, doporučujeme vzít si jídlo a pití sebou. Káva je zajištěna na místě.

  Kde a jak PREDUKA probíhá?

  Program se koná v Národním ústavu duševního zdraví, Topolová 748, 250 67 Klecany (u Prahy).

  Kde nás najdete?      Jak se k nám dostanete?

  Kdy je nejbližší termín PREDUKY?

  12.5.2017,  9–15 hodin, Malá posluchárna NUDZ

  V případě zájmu kontaktujte, prosím, p. Martinu Ungrmanovou, mail: martina.ungrmanova@nudz.cz nebo tel. (+420) 603 761 820.

  Platí se za účast na PREDUCE?

  Účast je bezplatná. Sledování výsledků programu je součástí výzkumného programu. Budete-li souhlasit, požádáme Vás o anonymní vyplnění dotazníků kvality života.

  Odborní lektoři

  MUDr. Dita Protopopová, Ph.D.

  Mgr. Eva Šimková

  Martina Ungrmanová

EU